O Firmie

W 1936 roku tu gdzie obecnie się znajdujemy powstał sklep i pracownia fotograficzna. W latach wojny był to oprócz działalności fotograficznej, ważny punkt w walce z okupantem. W czasie Powstania Warszawskiego, pracownia jak wiele innych punktów przestała działać, jednak tuż po wyzwoleniu wznowiła swoją działalność.

Mimo nękania i zwalczania przez władze komunistyczne, jak również gnębienia wysokimi domiarami, zakład przetrwał i działa do dziś służąc okolicznym jak i całej Warszawy mieszkańcom. Oczywiście idąc z duchem czasu zakład unowocześnił się, inwestując w nowy sprzęt i maszyny.

Jednak w specjalności fotografii studyjnej nic nie zastąpi wiedzy, doświadczenia i lat praktyki. Każda sesja zdjęciowa jest wcześniej przygotowana pod względem stylizacji jak i oświetlenia, co jest bardzo istotne w fotografii portretowej. Zdjęcia robione u nas mają przez to szczególny urok i oddają to, co jest najpiękniejsze w ważnych dla ludzi momentach życia.

Krzysztof

Krzysztof OrłowskiPierwsze kroki w fotografii stawiałem na początku lat 60-tych w Fotograficznej Spółdzielni, "Polifoto" skupiającej najlepszych mistrzów i najlepsze zakłady w Warszawie. W 1972 roku zdałem egzamin państwowy na tytuł mistrza dyplomowanego. Jako jedyny zdający, pracę dyplomową robiłem w dopiero rozwijającej się technice barwnej. Została ona najwyżej oceniona przez Państwową Komisję Egzaminacyjną. Pracując w "Polifoto" brałem udział w wystawach fotograficznych zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia.

Anna

Anna OrłowskaFotografia jest moją pasją, już w wieku 11 lat wiedziałam, że będzie to mój zawód, jako dziecko w kółkach fotograficznych poznawałam tajniki fotografii. W „Polifoto” ukończyłam naukę zawodu specjalizując się w fotografii studyjnej i portretowej. W następnych latach podnosząc swoje kwalifikacje uczęszczałam do Technikum Fotochemicznego na ul. Spokojną. Pracując razem mamy możliwość nawzajem przekazywać sobie swoje doświadczenia oraz wspólnie podnosić swoje kwalifikacje.

Od początku lat osiemdziesiątych wspólnie prowadzimy studio fotograficzne przy ul. Marszałkowskiej. Jesteśmy trzecim pokoleniem. Nasza praca wykonywana jest ze starannością , precyzją a przede wszystkim z sercem, daje nam olbrzymią satysfakcję a naszym klientom , sądzimy, że wielu wspaniałych chwil spędzonych w domu przy rodzinnych albumach, gdzie utrwalone są najważniejsze momenty życia w czym my mamy swój udział.

Istniejemy od 1936 roku!

Anna i Krzysztof Orłowscy

Foto Ekspres

u. Marszałkowska 1, Warszawa
Mapka dojazdu

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.: 8.00 - 16.00

Kontakt telefoniczny:

Studio: 22 825 21 30
Anna: 605 823 291
Krzysztof: 607 236 711

Kontakt e-mail:

studio@fotoorlowscy.waw.pl
orlowska.anna@gmail.com

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!

Kopiowanie, przerabianie i manipulowanie materiałów zawartych na www.FotoOrlowscy.waw.pl jest surowo zabronione i będzie ścigane w majestacie prawa.